رژيم هاي لاغري

امتیاز موضوع:
 • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
رژيم هاي لاغري
#1
چگونه با نوشیدن آب، لاغر شویم؟


[تصویر: 3714212251162120299162021871751618964168.jpg]
آب ماده ای ارزان و قابل دسترس برای کاهش وزن است. تحقیقات ثابت کرده است که نوشیدن آب زیاد می تواند باعث کاهش وزن شود.
نوشیدن آب بیشتر، آسان ترین روشی است که شما می توانید در برنامه کاهش وزن خود از آن استفاده کنید.
راه های لاغر شدن با آب:

- مقدار آبی را که در حال حاضر می نوشید، تعیین کنید. اگر به مقدار کافی آب نمی نوشید (حداقل 8 لیوان در روز)، سعی کنید مقدار آن را افزایش دهید.
- قبل از تشنه شدن ، آب بنوشید. به نشانه های کم آبی در بدن خود توجه کنید. بدن بسیاری از افراد در طی روز دچار کم آبی است، ولی خودشان نمی دانند.
- نوشیدن آب زیاد، میزان سوخت و ساز (متابولیسم) بدن شما را افزایش می دهد. تاثیر نوشیدن آب در افزایش متابولیسم بدن همانند تاثیر ورزش در این امر است.
- آب سرد بنوشید، زیرا باعث کاهش وزن بیشتری می شود. نوشیدن آب سرد، کالری بیشتری از بدن می سوزاند و باعث می شود بدن، سریع تر آب را جذب کند.
ورزش کنید، روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید، آن وقت خواهید دید که بدون ایجاد هیچ مشکلی، وزنتان کم می شود.


- نیم ساعت قبل از خوردن غذا، آب بنوشید. این کار باعث می شود احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.
- هنگامی که صبح از خواب بلند شدید، یک لیوان آب بنوشید. این کار هم به لاغر شدن شما کمک می کند و هم باعث شادابی پوست و کار بهتر دستگاه گوارشی (جلوگیری از یبوست) می شود.
- هنگامی که بیشتر آب می نوشید، بیشتر هم ادرار خواهید کرد که این کار باعث می شود آب هایی که از قبل در بدنتان جمع شده اند، دفع شوند.
- برای اینکه دستگاه گوارش تان بهتر کار کند آب بنوشید. 
[تصویر: 53871446921175131417323417322582651135.jpg]
- نوشابه های شیرین گاز دار و حتی نوشابه های رژیمی (بدون قند) را نخورید تا لاغر شوید. این نوشابه ها باعث افزایش اشتهای شما می شوند. همچنین کالری زیادی دارند.
- مواد غذایی را که آب زیادی دارند، بخورید؛ مثل کاهو، کرفس، بروکلی، مرکبات (پرتقال، لیمو، نارنگی) ، جوانه گندم و حبوبات.
- نوشیدنی های کافئین دار مثل قهوه، چای و نوشابه های گازدار را که باعث دفع آب از بدن می شوند، خیلی کم مصرف کنید. به جای آنها، از نوشیدنی های بدون کافئین مثل دوغ و آب میوه استفاده کنید.
- به آب میوه کمی آب اضافه کنید و سپس بنوشید تا هم میزان کالری آن کمتر شود و هم در عین حال نوشیدنی طعم داری بنوشید.
- غذاهای پُر آب مثل انواع میوه هاو سبزی ها، نسبت به غذاهای کم آب مثل کیک و کلوچه، کالری کمتری دارند.
نکات: 

1- همیشه از آب سالم و تصفیه شده استفاده کنید.
2- سعی کنید همیشه مقداری میوه یا سبزی به صورت آماده و شسته شده در یخچال نگه دارید تا هر وقت خواستید در دسترس باشند.
3- اگر طعم آب خالی را دوست ندارید، کمی آب لیموترش یا پرتقال به آن اضافه کنید.
فقط، فقط و فقط ، مقدار زیادی آب بنوشید

ورزش کنید، روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید و پُرخوری نکنید، آن وقت خواهید دید که بدون ایجاد هیچ مشکلی، وزنتان کم می شود.
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#2
راي چاق نشدن در تعطيلات بايد...


[تصویر: 791114336254111421301921151262491525018491.jpg]
تحقيقات نشان داده است که وزن افراد در تعطيلات، بيشتر از زمان‌هاي عادي بالا مي‌رود و اين اضافه وزن، طي سال‌ها روي هم جمع مي‌شود و به چاقي بدن منجر مي‌گردد. 
براي اکثر افراد، اضافه کردن وزن خيلي راحت تر از کم کردن آن است، به همين دليل وقتي حتي نيم يا يک کيلو از وزنتان در تعطيلات بالا مي‌رود، بايد مراقب باشيد، چون ممکن است ديگر نتوانيد آن را کاهش دهيد. اما مي‌توانيد از همين حالا با يک برنامه ريزي صحيح، تعطيلات را طوري سپري کنيد که دور کمرتان حتي يک سانتيمتر هم زياد نشود. 
به 10 توصيه ي زير عمل کنيد تا از اضافه وزن دوران تعطيلات در امان باشيد:
1- به طور منظم غذا بخوريد

ممکن است يک روز از صبح تا شب چيزي نخوريد، تا بتوانيد در مهماني شب به اندازه کافي از غذاها و دسرهاي خوش‌مزه ميل کنيد. با اينکه اين فکر منطقي به نظر مي‌رسد، اما نخوردن غذا قبل و بعد از يک مهماني، هيچ کمکي به شما نخواهد کرد، فقط متابوليسم (سوخت وساز) بدن شما را کند خواهد کرد. اگر هم گرسنه به مهماني برسيد، مطمئناً غذاهاي پُرکالري را انتخاب خواهيد کرد و خيلي بيشتر خواهيد خورد.
2- از سر سفره يا ميز غذا بلند شويد

وقتي غذاي خود را خورديد، از سر سفره يا ميز بلند شويد و به اتاق ديگري برويد و خودتان را مشغول صحبت با کسي يا انجام فعاليتي کنيد تا فکرتان از غذا بيرون بيايد. اگر مجبوريد که براي جمع کردن سفره و شستن ظروف در آشپزخانه بمانيد، يک تکه آدامس بجويد تا به مانده‌هاي غذا ناخنک نزنيد. با اين کار از دريافت 200 تا 300 کالري اضافي که فقط با کمي ناخنک زدن به غذا وارد بدنتان مي شود، جلوگيري مي‌کنيد.
3- غذاهاي سالمي را انتخاب کنيد

لازم نيست غذاهاي روزهاي تعطيل، حتما پُر از روغن، کره و قند باشند تا خوش‌مزه به نظر برسند. خيلي از غذاهايي که با سبزيجات تازه درست مي شوند، مي‌توانند انتخابي بسيار سالم باشند. تا آنجا که مي‌توانيد غذاهايي را انتخاب کنيد که کالري، چربي و شيريني کمتري داشته باشند.
[تصویر: 17011421495131547416922027130229102243127.jpg]
4- براي سوزاندن کالري‌ اضافي، ورزش کنيد

درست است که همه ي افراد براي روزهاي تعطيل خود برنامه دارند، اما اگر 30 دقيقه از روزتان را به فعاليت بدني اختصاص دهيد، مطمئن باشيد نه تنها چيزي از دست نمي‌دهيد، بلکه با سوزاندن حداقل 300 کالري در روز، از شر اضافه وزن نيز خلاص مي‌شويد.
5- به کيفيت غذاها توجه کنيد، نه به کميت آنها

در مهماني هايي که تنوع غذاها زياد است، لازم نيست حتماً از همه ي غذاها بخوريد. دو تا سه نوع غذايي را که به نظرتان خوش‌مزه‌تر مي‌آيند، انتخاب کنيد و از هر غذا، مقدار کمي براي خودتان برداريد، چون اين غذاها، معمولاً پرکالري تر از غذاهايي هستند که به طور معمول استفاده مي‌کنيد.
6- از کشيدن مجدد غذا خودداري کنيد

وقتي غذاها به صورت سلف سرويس عرضه مي‌شود، اين احتمال وجود دارد که بعد از تمام شدن غذايتان، دوباره براي خودتان غذا بکشيد. اما اگر مي‌خواهيد دچار اضافه وزن نشويد، فقط يک بار بشقابتان را پُر کنيد و ديگر سراغ ميز غذاها نرويد.
7- در کشيدن غذا عجله نکنيد

اگر اول از همه غذايتان را بکشيد، زودتر از همه هم غذايتان را تمام خواهيد کرد و چون مي‌بينيد هنوز همه مشغول خوردن هستند، ممکن است دوباره وسوسه شويد تا غذا بکشيد. 
اگر صبر کنيد و اجازه دهيد بقيه افراد غذايشان را بکشند و بعد شما سراغ غذا برويد، جاي شما با آنها عوض خواهد شد.
8- سعي کنيد کمتر شيريني و دسرهاي چرب و شيرين تهيه کنيد

[تصویر: 5256211244128249156767158561879106196125.jpg]
آيا واقعاً لازم است که خودتان شيريني، شکلات يا کارامل درست کنيد؟ با اين کار فقط کالري‌هاي مصرفي خودتان را بيشتر مي‌کنيد، چون حين درست کردن اين شيريني ها و دسرهاي خوش‌مزه وسوسه مي‌شويد، کمي از ته ظرف و سر ظرف ناخنک بزنيد.
در کل کمتر شيريني و شکلات بخريد و در منزل نگه داريد.
9- براي جلوگيري از وسوسه‌ها، از قبل برنامه بريزيد

اگر در اداره‌اي کار مي‌کنيد، مراقب خوراکي‌هاي پُرکالري که همکارانتان مي‌آورند، باشيد. 
شما تنقلات سالم با خودتان سر کار ببريد تا از فرط گرسنگي مجبور نشويد از تنقلات پُرکالري آنها بخوريد.
10- يادتان باشد نوشيدني‌ها هم کالري دارند

مراقب باشيد که چه ميزان کالري از طريق آب ميوه ها، نوشابه‌ها و نوشيدني هاي شيرين وارد بدنتان مي‌کنيد. 
اين نوشيدني‌ها، هم کالري اضافه وارد بدنتان مي‌کنند و هم جلوي اشتهايتان را براي غذا خوردن مي‌گيرند. اگر مي‌خواهيد کمي بيشتر از خوردن غذاها لذت ببريد، با مصرف کم نوشيدني‌ها، کالري‌ را براي خوردن غذا ذخيره کنيد.
با رعايت نکاتي که در بالا ذکر کردم، مطمئن هستم که دچار اضافه وزن نخواهيد شد.
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#3
اورهای غلط درباره چاقی


[تصویر: 12151117452192176136037563622826819.jpg]
آیا هر فردی که به ظاهر چاق به نظر می ‌رسد، دچار بیماری‌ چاقی است؟

خیر. در اصل چاقی ناشی از بافت چربی است نه بافت عضلانی، بنابراین خیلی از افرادی که دارای بافت عضلانی پرورش یافته (به اصطلاح باد کرده) هستند، چاق نمی باشند.
در مورد چاقی باورهای نادرست دیگری نیز وجود دارد، برای مثال خیلی از افراد فکر می‌ کنند چاقی آنها به دلیل کم‌ کاری تیروئید است، اما واقعیت این است که کم‌ کاری تیروئید خفیف، هیچ ‌گونه تاثیری بر چاقی ندارد و در موارد شدید نیز در نهایت 2 تا 3 کیلو موجب چاقی می شود. بیماری ‌هایی که موجب چاقی می‌ شوند خیلی شایع نیستند. 
یکی دیگر از باورهای غلط نیز این است که افراد لاغر چربی خون بالا ندارند، یا افراد چاق حتما چربی خون دارند. دلیل اصلی چاقی عدم تحرک بدنی است. وقتی کمترین مسافت را با خودروی شخصی خود طی می کنیم یا خرید خود را با پیک تحویل می گیریم، آن وقت باید انتظار چاقی افراد جامعه را داشته باشیم، بنابراین ممکن است زمینه‌های ژنتیکی موجب شوند که وزن ما افزایش یابد، ولی ما می‌ توانیم با در پیش گرفتن سبک زندگی صحیح، وزن خود را کنترل کنیم.
سرعت کاهش وزن استاندارد چه مقدار است؟

هر یک کیلو وزن بدن، حدود هشت هزار کالری دارد. توصیه ما این است که هر فردی در ماه، حدود 2 کیلو وزن کم کند، بنابراین رژیم ‌هایی که مبتنی بر کاهش 6 کیلو وزن در یک ماه هستند، استاندارد نیستند.
کاهش وزن دو بال دارد. یادمان باشد که رژیم لاغری گرفتن، فقط یک بال وزن کم کردن است و بال دیگر آن ورزش کردن است. 
ورزش باید چگونه باشد تا همراه با رژیم گرفتن موجب دور شدن چربی‌ ها از بدن‌ ما شود؟

[تصویر: 351467818913615234223492511119124223186.jpg]
با ورزش کردن خالی، معجزه ای اتفاق نمی ‌افتد؛ برای مثال بسیاری از ما، بعد از نیم ساعت شنا کردن یک ساندویچ چرب می ‌خوریم و تمام رشته‌ هایی را که بافته ‌ایم پنبه می‌ کنیم، بنابراین بعد از ورزش باید غذای کم‌ کالری مانند سالاد بخوریم. دوچرخه ‌سواری و پیاده ‌روی با سرعتی متوسط یا تند، بهترین ورزش‌ها برای کم کردن وزن هستند. 
ورزش‌های مناسب برای کاهش وزن، ورزش ‌های هوازی و یا استقامتی هستند.
{ورزش های هوازی، ورزش هایی هستند که دارای شدت کم و مدت زمان طولانی هستند، مثل دویدن، دوچرخه سواری، شنا، پیاده روی سریع، بالا رفتن از پله. در این ورزش ها برای تامین انرژی، چربی های بدن می سوزند.}

در نهایت یادمان باشد هدف از رژیم غذایی این نیست که تبدیل به مانکن شویم، بلکه هدف از آن حفظ سلامت بدن است.
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#4
كاهش وزن به وسيله قرص های لاغریمسأله قرص های لاغری كه اكنون تبليغات زيادی برای ترويج آن صورت می گيرد، سئوال بسياری از افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی است. مطمئناً شما هم در سايت های ديگر يا حتی در داروخانه ها، با اين قبيل داروها برخورد كرده ايد و اين سئوال برايتان مطرح شده كه آيا واقعاً داروهای لاغری مؤثرند؟
درمورد اثرات اين داروها اخبار ضد و نقيض بسیاری موجود است. سايت های تبليغاتي، از اثرات مفيد این داروها و كاهش وزن بدون تحمل گرسنگی صحبت می كنند ولی در سايت های پزشكی مطالب ديگری مشاهده می شود. 
تحقيقات پزشكی و بررسی های آماری ِ افرادی كه دارو مصرف كرده اند نشان می دهد، اين داروها يا بی اثر هستند يا اثر آنها بسيار كوتاه مدت است و پس از قطع دارو، وزن شخص به حالت اوليه باز می گردد. 
مصرف دارو بايد همراه با رژيم لاغری ، و انجام فعاليت ورزشی باشد تا اثر آن ماندگار شود. در بسياری از افراد عوارض جانبی مصرف دارو بروز می كند و گاهی آنقدر شديد است كه می توان گفت، دارو به جای اينكه بيماری چاقی را درمان كند، بيماری ديگری را هم به وجود آورده است.
اين نكته حائز اهميت است كه استفاده از اين داروها، به تنهايی برای كاهش وزن، به هيچ عنوان يك راه درمان اصولی نيست و فرد حتماً احتياج به رژيم غذایی مناسب تحت مراقبت يك رژيم درمان و فعاليت بدنی منظم دارد. 

مصرف داروهای لاغری برای چه كسانی مورد نياز است؟
استفاده از اين داروها تنها برای افرادی مجاز است كه :
1) نمايه توده بدنی آنها ( BMI) بالاتر از 30 باشد؛ بدين معنی كه در مرحله چاقی درجه 2 باشند و هيچ بيماری خاصی نداشته باشند. پس به افرادی كه كمی اضافه وزن دارند توصيه می شود از اين داروها استفاده نكنند و فقط افراد خيلی چاق ، مجاز به استفاده از اين داروها هستند. 
2) افرادی كه در اثر اضافه وزن و چاقی مبتلا به دو عارضه مزمن شده اند، مثلاً در اثر اضافه وزن طولانی مدت دچار فشار خون بالا و ديابت شده اند.

در ميان اين همه دارو كداميك برای درمان چاقی توصيه می شوند؟
در حال حاضر تنها تعداد معدودی از قرص های موجود در بازار توسط سازمان غذا و دارو (*(FDA تأييد شده اند و مصرف آنها تنها برای مدت كوتاهی ، چند هفته و حداكثر چند ماه مجاز است.
اين داروها، اگر پايه گياهی داشته باشند ، اثرات جانبی كمتری دارند. بيشتر داروهای مورد استفاده ، قرص های ضد اشتها هستند كه از اين جمله ؛ Tenuate,Didrex, Sanorex, Mazanor, Adipex-p, Meridia است. بيشتر اين داروها قرص ها و يا كپسولهايی هستند كه موجب كاهش اشتها شده و بايد توسط پزشك به مقدار لازم تجويز شوند. 
نوع ديگر از داروهای تجويز شده، قرص های ممانعت كننده از جذب چربی ها هستند مثل xenical كه با چربی موجود در غذا تركيب شده و جذب آن را تا30 درصد كاهش می دهد.
Meridia و Xenical تنها داروهايی هستند كه برای طولانی مدت به افراد خيلی چاق توصيه می شوند.

داروهای ضد اشتها چگونه عمل می كنند؟
اين داروها شرايطی را در بدن به وجود می آورند كه فرد احساس گرسنگی نكند، به این صورت كه باعث توليد بيشتر هورمون سروتونين و ياكاتكول آمين می شوند. اين دو هورمون توليد شده درمغز، بر رفتارغذايی فرد اثر گذاشته و با افزايش توليد آنها فرد احساس سيری و پُری می كند.

نحوه عمل داروهای جاذب چربی چگونه است؟
با مصرف اين داروها، چربی خورده شده در روده شكسته نشده و يا جذب آن مختل می شود. 

آيا داروهای لاغری واقعاً مؤثرند؟ 
به طور كلی از بين اين داروها تنها Xenical و Meridia تقريباً موثر بوده اند و به همراه رژيم غذایی موجب كاهش وزن به میزان 2 تا 10 كيلو در مدت يكسال شده اند. 
در افراد مختلف با شرايط بدنی متفاوت، پاسخ به اين داروها يكسان نيست. در ضمن هيچ دستور مشخصی وجود ندارد كه چه ميزان از قرص تجویز شده مؤثر است و پزشك تنها با توجه به اطلاعات و تجربياتش ميزان مورد نياز را تعيين می كند. افرادی كه بسيارچاق هستند با مصرف 6 ماه از اين داروها، می توانند تا 10 درصد وزنشان را كاهش دهند و اين ميزان كاهش وزن بسيار با اهميت است و از ابتلا آنها به فشار خون، ديابت وديگر بيماری های مزمن جلوگیری می كند. در عين حال تحقيقات زیادی در مورد اثرات جانبی يا اثرات بعدی ناشی از مصرف اين داروها انجام نشده است.
در صورتی كه قصد استفاده از داروهای لاغری را دارید و یكی از شرایط زير در شما وجود دارد، حتماً این مسئله را با پزشك در ميان بگذاريد: 
1- اعتياد: برای فعاليت مناسب دارو ، احتياج به شرایط خاصی است كه عدم اعتياد يكی از آنهاست. 
2- اگر با مصرف قرص، وزنتان تغييری نكرد و دچار ثبات وزن شـُدید. 
3- در صورتيكه اثرات جانبی ناشی از مصرف قرص در شما بروز كند. 

عوارض جانبی مصرف قرص های لاغری چيست؟
در صورتی كه این داروها بيش از اندازه مصرف شوند يا مدت مصرف بيش از چند هفته شود، عوارض زیر بروز می كند: 
- افزايش ضربان قلب 
- افزايش فشار خون
- تعرق زیاد
- يبوست
- كم خوابي
- تشنگی زياد
- گيجي
- پربودن بيني
- سردرد
- اضطراب
- خشكی دهان 
ازعوارض قرص Xenical كه مانع جذب چربی است، ايجاد نفخ، تكرر دفع، مدفوع چرب و غيره است.
درصورتی كه با مصرف اين داروعوارضی مثل سوزش قلب، قائدگی همراه با درد، ورم بدن در قسمت پا و مچ، آكنه و احساس سرما بروز كرد، سريعاً مسأله را با پزشك معالجتان در ميان بگذاريد. 
كسانی كه دچار فشار خون نامنظم، بيماری قلبی ، تپش قلب يا سابقه سكته هستند، نبايد از داروی Meridia استفاده كنند و كليه كسانی كه از اين دارو استفاده می كنند، بايد فشار خونشان را كنترل كنند. 

حفظ وزن كاسته شده، چگونه ممكن است؟

اثراين داروها كوتاه مدت است. اگر فرد بخواهد پس از كاهش وزن، برای مدت طولانی ثابت بماند، بايد در تمام مدت مصرف قرص، عادت غذايی اش را تغيير دهد و فعاليت ورزشی منظمی داشته باشد تا پس از قطع دارو با پرخوری به وزن اوليه بازنگردد.
داروهای ضد اشتها برای همه افراد توصيه نمی شوند. افراد مسن و كودكان نبايد از اين داروها استفاده كنند . در صورتی كه می خواهيد از داروهای لاغری استفاده كنيد، حتماً پزشك را از شرايط جسمی تان مطلع سازيد؛ اينكه باردار يا شيرده هستيد، حساسيت خاصی داريد و يا تحت درمان با داروی ديگری هستيد یا در صورتی كه مبتلا به ديابت، فشار خون ، بيماری قلبی ، صرع ، بيماری كليوي، اعتياد، تيروئيد پركار، افسردگي، سردرد ميگرنی و فشار چشم هستيد، حتماً پزشك را مطلع سازيد. 


كارشناس تغذیه تبیان
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#5
ا چشم باز غذا بخوريد


[تصویر: 14571137844169133877173381851541832082.jpg]

چرا مانوئل اوريبه (چاق ترين مرد جهان) 560 کيلو وزن داشته است و چرا برخي از ما هر چه‌ قدر هم غذا مي ‌خوريم چاق نمي ‌شويم؟ آيا چاق‌ها شکمو هستند ؟ اصلا چاقي چيست و چرا چاق مي ‌شويم؟ آيا شما هم به چاقي ارثي عقيده داريد؟ 
اين ها پرسش‌هايي است که از دکتر عليرضا استقامتي، فوق‌ تخصص غدد و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران پرسيده ايم.
مي ‌‌گويند هر کس در زمينه‌اي استعداد دارد، برخي در نقاشي، بعضي در بازيگري و... . آيا حقيقت دارد که برخي هم در چاقي استعداد دارند؟

جامعه معمولا کساني را چاق مي‌ داند که زياد مي ‌خورند و کمتر کار مي ‌کنند. اين نگاه تا حدي گوياي واقعيت است، اما تمام واقعيت نيست، زيرا نمي ‌توان گفت که همه افراد چاق پُرخورند و تحرک بدني ندارند، چرا که برخي از چاقي‌ ها‌ داراي زمينه ژنتيکي براي بروز اين عارضه هستند که معمولا در جامعه تحت عنوان "داراي استعداد چاقي" شناخته مي‌ شود. بيش از 300 ژن مختلف در بروز چاقي نقش دارند که خيلي هم قوي عمل مي ‌کنند، اما مکانيسم اين عمل تا حدي ناشناخته است، بنابراين خيلي ساده‌انديشي است که فکر کنيم هر فرد چاقي، خيلي مي‌ خورد. 
يعني مي ‌توان گفت که چاقي مانوئل ‌اوربيه مکزيکي که 560 کيلو وزن داشته است، خيلي هم به دليل پُرخوري و عدم تحرک نبوده و بيشتر مربوط به همين استعداد چاقي بوده است؟

اين افرادي که در کتاب رکوردهاي گينس نامشان ثبت مي شود، آدم‌ هاي پُرخوري نيستند. برخي اوقات براي پُرخوري دليل علمي وجود دارد؛ به عنوان مثال برخي افراد در مرکز اشتهاي خود مشکل دارند، يا هورمون ‌هايي که بايد در مغز ترشح شوند تا فرد احساس سيري کند، به درستي کار نمي کنند، يا پيام‌ رساني بين مغز و دستگاه گوارش به درستي صورت نمي‌ گيرد زيرا مغز با دستگاه گوارش حرف مي‌ زند. 
[تصویر: 134106175671814521420176201117246118188844.jpg]
بدن يکي از پيچيده ‌ترين سيستم‌هاي جهان است. در بدن ما ارتباطات زيادي برقرار است که ما اين ارتباطات را يا نمي‌ شناسيم يا کم مي‌ شناسيم، مثلا مغز به معده راه دارد و دائما بين آنها پيام‌ هايي رد و بدل مي ‌شود تا مغز متوجه شود که ما سير شده‌ايم و به ما بگويد عمل خوردن را متوقف کنيم. در اثر برخي بيماري ‌ها ممکن است اين پيام ‌رساني مختل شود و شخص پُرخوري کند. البته اين موضوع نبايد دليلي باشد که ما هر چاقي‌‌ اي را به استعداد ربط بدهيم و در اين ميان خود را در چاقي‌ مان بي‌ تقصير بدانيم. 
بنابراين اگر کسي پيام ‌رساني دروني بدنش دچار اشکال است بايد به حرف‌ ها و پيام‌ هاي پزشکان توجه کند تا مشکلي برايش به وجود نيايد.
مغز و معده با چه زباني با هم در ارتباط هستند؟

زبان اين ارتباط شامل پيام ‌هاي عصبي و هورموني است؛ براي مثال هورمون لپتين که ميزان کافي بودن ذخيره انرژي در بدن را نشان مي ‌دهد و از بافت چربي ترشح مي ‌شود، يکي از اين هورمون‌ هاست. اگر ترشح لپتين کم باشد، آن‌وقت ميزان کافي بودن انرژي بدن به درستي تشخيص داده نمي ‌شود و فرد غذاي بيشتري مي‌ خورد. 
قبلا فکر مي ‌کردند که بافت چربي يک بافت خنثي است و فقط به عنوان يک منبع ذخيره اي عمل مي کند و انرژي مازاد بدن را براي روزهاي نداري ذخيره مي ‌کند و کار خاصي انجام نمي‌ دهد، اما امروزه مشخص شده است که اين بافت خيلي از هورمون ‌ها و ريزفاکتورها را در بدن مي ‌سازد. 
بافت چربي بدن هم يک بافت يک دست نيست، يعني ما هم بافت چربي زير جلدي داريم و هم بافت چربي احشايي که از نظر عملکرد با هم فرق مي ‌کنند. 
نوع احشايي آن مضر است؟

بله. اما چربي احشايي يا شکمي، مخزني است که خيلي زود به انرژي تبديل مي ‌شود؛ براي مثال هنگامي که ورزش مي ‌کنيم يا غذا نمي‌ خوريم، از اين بافت استفاده مي ‌شود. بافت چربي اسيد چرب آزاد مي ‌کند. اگر اين اسيد چرب به کبد وارد شود، موجب مي‌ شود که قند بيشتري توليد شود. اين اسيد چرب مي ‌تواند مانع جذب گلوکز (قند) از خون توسط عضلات شود و زمينه براي ابتلا به ديابت فراهم شود. 
بافت چربي يک بافت فعال است و مي‌ تواند هورمون‌ هاي مضري ترشح کند که موجب ايجاد مشکل شوند، بنابراين بايد به بافت چربي خود احترام بگذاريم و فکر نکنيم که فقط يک بافت خنثي است. بافت چربي مي‌ تواند موجب بروز ديابت در همه ي افراد و يا جوش و ريزش مو در زنان جوان شود. 
چاقي مادر بسياري از بيماري ‌هاست. برخي افراد چاق با شکايت از خواب آلودگي در طول روز به پزشک مراجعه مي ‌کنند ، زيرا چاقي در ناحيه گردن، جلوي تنفس آن ها را مي ‌گيرد، لذا دچار حملات خواب مي ‌شوند و معمولا در طول شب خواب عميقي ندارند. 
چاقي احتمال ابتلا به 15 نوع سرطان را افزايش مي ‌دهد. 
احتمالا استعداد چاقي تنها استعدادي است که دوست نداريم شکوفا شود. براي سرکوب اين استعداد چه کارهايي بايد انجام دهيم؟

اولين راه ‌حل آن اين است که با چشم باز غذا بخوريم. در دو دهه اخير غذا‌ها خوش ‌مزه‌ تر و در دسترس ‌تر، ولي پُرکالري‌ تر شده‌اند، مثلا يک همبرگر با نوشابه و سيب ‌زميني به اندازه سه وعده غذايي کامل، کالري دارد، يا چلوکباب خودمان سرشار از کلسترول و تري‌ گليسيريد (چربي) است، مخصوصا الان که به تدريج طول کباب ‌ها از نيم‌ متر هم بيشتر مي شود. يک قوطي نوشابه، 30 گرم قند دارد که برابر 120 کالري است. الان چلوکبابي‌ ها و يا بدتر از آن کله ‌پاچه‌اي ‌ها، محل هاي پيش از CCU هستند. 
هما‌ن ‌طور که گفتم عدم ‌تحرک بدني نيز از دلايل اصلي چاقي است، بنابراين بايد هم خوب بخوريم و هم ورزش کنيم. منظور از خوب خوردن هم اين است که غذاهايي را انتخاب کنيم که انرژي کمتري دارند و سالم ‌تر هستند. 
آدمي که با چشم باز غذا مي ‌خورد، وقتي به رستوران مي ‌رود و چلوکباب سفارش مي‌ دهد، با خودش مي ‌گويد که اين برنج براي من زياد است و نصف آن را کنار مي ‌گذارد، به جاي نوشابه، آب يا دوغ مي ‌خورد، با چلوي خود کره نمي ‌خورد، به جاي کباب کوبيده، کباب برگ مي‌ خورد و به جاي مصرف ماست پرچرب، ماست کم‌ چرب استفاده مي ‌کند و سالادش را بدون سس مصرف مي ‌کند.
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#6
بهترین راه برای لاغر شدن و لاغر ماندن1

تمرینات هوازی و قدرتی مانند Yin& yang است.(فلسفه ای که در چین اساس زندگی را تشکیل داده و معتقد به Yin& yang تمرینات هوازی و قدرتی مانند 


وجود سفیدی که از جانب آسمان است و سیاهی که از سوی زمین است و از ترکیب این دو نیروی متضاد جهان در حال گردش است .)


برای روشن شدن موضوع؛زمانی که قصد انجام تمرینات هوازی را دارید پیشنهاد میکنم که با شدت پائین تمرین کنید .ورزش طولانی مدت بدن را به سمت مصرف کالری و سوزاندن چربی بیشتر سوق میدهد.من به شما تمرینات تقویت قلب و عروق (کاردیو) را که احتمالا اجرا میکنید را توصیه نمی کنم ،باید عضله قلب را قوی کرد اما مردم غالبا تصور میکنند که تمرینات کاریو و هوازی را میتوان به جای یکدیگر استفاده نمود ،اما در واقع این عمل نباید انجام شود.


تمرینات هوازی برای شدت پائین هستند و تمرینات قدرتی برای شدت بالا.ادغام این دو در هم به همراه رعایت رژیم غذایی میتواند باعث فوق العاده ساده شدن چربی سوزی شود.


بزرگترین اشتباه


بزرگترین اشتباهی که مردم در هنگام تلاش برای ادغام تمرینات هوازی با تمرینات قدرتی مرتکب میشوند این است که میخواهند به صورت تصاعدی و بدون در نظر گرفتن ظرفیت ها ،تمرینات را غیر علمی با هم ترکیب میکنند .به عنوان مثال آنها با پیاده روی برای تعداد دفعات اندکی در هر هفته شروع میکنند ، سپس آنها شدت را به وسیله دویدن آرام افزایش میدهند ،پس از مدتی دویدن آرام را با تمرینات اینتر وال ادغام میکنند .پس از آن دویدن روی تپه ها و همچنان این روند را ادامه میدهند.


در روش افزایش شدت به شیوه ای که در بالا ذکر شد ،نکته ای نیز در بر دارد و آن اینکه چه مقدار بدن به زمان برای ریکاوری شدن از تمرین نیاز دارد .معنی آن این است که روز های بیشتری را باید بدون تمرین طی کرد... که یعنی کالری کمتری خواهد سوخت و چربی کمتری کاهش می یابد. کلید دستیابی به تمرینات هوازی موثر در سوزاندن حداکثر مقدار چربی ،دوره های طولانی و ثابت است.


چه وقت کالری بیشتری سوزانده میشود؟


1-دویدن مایل (معادل 1609.35متر)


2-دویدن آرام برای مسافت یک مایل


3-راه رفتن برای مسافت یک مایل


این پرسش رمزی دارد .تمامی آنها در واقع یک میزان کالری را می سوزانند.و این حقیقت کوچک اخبار ضد و نقیض را از بین میبرد . اگر شما در هفت روز هفته مسافتی را راه بروید کالری بیشتری را از دویدن در شش روز هفته خواهید سوزاند.(آزمایشگاه های عملی میگویند که دویدن فواید بیشتری دارند زیرا این عمل متابولیسم را سریع افزایش میدهد و آن را برای مدت طولانی تری بالا نگه میدارد ...اما این یک روی سکه است)


عضله سازی و چربی سوزی در 24 ساعت هفت روز هفته


صدای عضله این است "بافت ها را تحریک کن"چون تعمیر و باز یابی عضلات نابود شده انرژی زیادی را اساسا می طلبد.در واع هر پوند(454گرم)عضله ای که به بدنتان اضافه کنید 60 کالری در هر روز بیشتر می سوزانید که میتواند میزان قابل توجه ای به حساب آید.


به جدول زیر نگاه کنید:


تاثیر عضله بر چربی سوزی


مقدار پوند عضله جدید


مقدار پوند چربی سوزانده شده در هر ماه


مقدار پوند چربی سوزانده شده در هر سال


1


0.5


6


3


1.5


19


5


2.6


31


10


5.1


62


12


6.2


74


15


7.7


93


20


10.3


123


با اضافه کردن تنها 10 پوند عضله به بدنتان؛62 پوند از چربی هایتان تا سال بعد سوزانده می شوند (اگر کالری جذب شده را ثابت نگه دارید)و با حفظ آن در سال بعد نیز کالری اضافی بیشتری می سوزانید .یعنی هر زمان که قصد کاهش چربی بدنتان را دارید می توانید بیشتر بخورید (هر مقدار بیشتر)و چربی هایتان باز نمی گردند.همچنین با چربی کمتر و عضله بیشتر بدنتان کم چرب،سفت و متناسب که هر کسی آرزوی داشتن آن را داشته باشد به نظر میرسد.پس با در هم آمیختن تمرینات هوازی با تمرنات قدرتی میتوانید بدنتان را در کمترین زمان ممکن متحول کرده و آن را در طول سال کم چرب و عضلانی حفظ کنید و این کار را بدون گرسنگی دادن به خودتان با رژیم های کم کالری انجام دهید.(tansaz)
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#7
بهترین راه برای لاغر شدن و لاغر ماندن2

اصول وارونه


مهمترین مشخصاتی که یک برنامه تمرین هوازی خوب باید در بر داشته باشد :


1-شدت پائین برای عضلات


2-بدون افزایش تصاعدی شدت از تمرینی به تمرین دیگر


3-فرکانس ثابت


مهمترین مشخصاتی که یک برنامه تمرین با وزنه خوب باید در بر داشته باشد:


1-شدت بالا برای عضلات


2-افزایش تصاعدی شدت از حرکتی به حرکت دیگر


3-فرکانس تمرین متنوع(تا امکان ریکاوری کامل بدن از افزایش شدت فراهم آید)


با برنامه (Static Contraction Training( SCT برای ترکیب کردن تمرینات قدرتی با شدت بالا یک مثال از


مخصوص هوازی که برای دو ماه اول مناسب باشد آورده شده است:هفته اول


هفته دوم


هفته سوم


هفته چهارم


هفته پنجم


هفته ششم


هفته هفتم


هفته هشتم

دو شنبه


SCT


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


SCT


SCT


SCT

سه شنبه


دویدن آرام


SCT


دویدن آرام


دویدن آرام


SCT


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام

چهار شنبه


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


SCT


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام

پنج شنبه


SCT


دویدن آرام


SCT


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام

جمعه


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام

شنبه


دویدن آرام


SCT


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


دویدن آرام


افزایش یافته است.دلیل این اقدام این است که هر جلسه تمرینی (اگر به درستی SCT حتما متوجه شده اید که فاصله بین جلسات تمرین


طراحی شود )شامل بلند کردن وزنه های سنگین تر از قبل و ایجاد اضافه بار برای بدن که فشار بیشتری بر روی سیستم ریکاوری بدن وارد میکند.


هنوز میتوانید سایر روزها را با شدت پائین،در طی تمریناتهوازی طولانی مدت تر پر کنید.پس هر روز کارهایی را انجام دهید که چربی ها را بسوزانید و آن را برای دوره های طولانی مدت ادامه دهید.


برنامه تمرین هوازی /قدرتی میتواند بدنتان را در کمترین زمان ممکن ،به حد اکثر تغییر شکل برساند.


این یک تمرین فوق العاده است. (tansaz)
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#8
سالاد هم می تواند چاق کند! 


این روز‌ها خیلی مد شده است كه افراد به بهانه پیروی از رژیم لاغری ، ابتدا یك بشقاب بزرگ سالاد میل می كنند و بعد سراغ غذا می ‌روند.
[تصویر: 1632522037114714822775153445458109759.jpg]
آنها به این امید كه سالاد خورده‌اند و چاق نمی ‌شوند تا آنجا كه می‌ توانند غذا می‌ خورند. اما متخصصان تغذیه می ‌گویند: مصرف سالاد تنها زمانی به لاغر شدن كمك می ‌كند كه جایگزی بخشی از حجم غذایی شود كه فرد قصد خوردن آن را دارد. 
به بیان دیگر با توجه به اینكه سالاد فیبر زیادی دارد، خوردن آن قبل از غذا معده را پُر می ‌كند، اما زیاده‌روی در مصرف آن به همراه غذا می تواند به بزرگ تر شدن حجم معده و در نتیجه افزایش اشتها بیانجامد.
از سوی دیگر سالاد‌هایی كه معمولاً به همراه سس فراوان و دیگر افزودنی‌ها در رستوران‌ها سرو می شوند، چندان هم رژیمی نیستند و برخی از انواع آنها تا 1000 كالری انرژی دارند.
متخصصان می گویند یك سالاد ساده ی كاهو به همراه خیار، گوجه فرنگی ، فلفل دلمه ای، هویج، کلم یا جوانه كه با آبغوره یا آبلیموی تازه خورده شود، نه تنها در لاغر شدن مؤثر است، بلكه ویتامین‌های مورد نیاز بدن را نیز تأمین می ‌كند.
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#9
تفاوت کنترل اشتها در مردان و زنان


[تصویر: 381708893015857165417789139144148058.jpg]
در اغلب خانواده‌های ایرانی این خانم ها هستند كه آقایان را وادار یا تشویق می ‌كنند كه وزن خود را كنترل كرده و غذای كمتری مصرف كنند تا دچار مشكل چاقی و عوارض ناشی از آن نشوند. با این وجود اگر به دور و بر خود نگاه كنیم مردانی را خواهیم یافت كه برای فرار از نخوردن غذا و سرزنش های خانواده، در بیرون از غذاهای فست فود استفاده كرده و با شكم سیر به خانه می‌ روند. حال جالب است بدانید كه در سایر نقاط دنیا این روند برعكس است.
مشاهدات پزشكی نشان می‌ دهد هنگامی كه برای خانم ها رژیم لاغری توصیه می ‌شود، گرایش بیشتری به غذاهای ممنوعه پیدا می‌ كنند. 
طبق این بررسی در غذا خوردن، زنان و مردان رفتاری متفاوت دارند و در عین حال زنان كمتر می‌ توانند اشتهای خود را كنترل كنند.
به گزارش یاهو هلث، نتیجه این تحقیق كه توسط یك تیم پزشكی به رهبری دكتر ژان ژك ونگ در دانشگاه نیویورك صورت گرفته است باعث تعجب فراوان این گروه شده است و آنها مصمم به پیدا كردن پاسخ این سؤال شده‌اند كه هنگامی كه ممنوعیت غذایی وجود دارد، چه ناحیه‌ای از مغز فعال می ‌شود كه زنان قادر به كنترل اشتهای خود نیستند؟ 
آن ها امیدوارند كه با كشف این جواب بهتر بتوانند چگونگی ایجاد برخی از انواع چاقی و این كه چه عاملی باعث ایجاد احساس سیری می شود را درك كنند. 
مشاهدات پزشكی نشان می‌ دهد هنگامی كه برای خانم ها رژیم لاغری توصیه می ‌شود، گرایش بیشتری به غذاهای ممنوعه پیدا می‌ كنند.

تحقیقات روی 23 نفر صورت گرفت كه 13 نفر از آنها زن و بقیه مرد بودند. در این تحقیق رفتارهای متفاوتی بین مردان و زنان دیده شد.
افرادی كه در این تحقیق انتخاب شده بودند، چاق نبودند، هرگز مشكل غذایی نداشته و از سلامت كامل برخوردار بودند و هرگز رژیم لاغری نداشته ‌اند. آن ها در مرحله اول غذاهایی را آماده كردند كه اصلا رژیمی نبودند مانند ساندویچ کالباس با پنیر، همبرگر، پیتزا، لازانیا، گوشت کباب شده، بستنی خامه‌ای و شیرینی شكلاتی.
مدت رژیم یك روز بود و حین این آزمایش محققان نواحی مختلف مغزی دو گروه را بررسی كردند و دریافتند كه كلیه نواحی مغزی مردان و زنان، از جمله قسمت‌هایی كه هیجانات و احساسات را كنترل می ‌كنند، با دیدن ظرف غذاهای مورد علاقه‌ شان فعال می‌شوند.
[تصویر: 1258253189521495822919055561768110523218.jpg]
در مرحله دوم این عمل تكرار شد و از افراد خواستند كه با وجود داشتن اشتها برای خوردن این غذاها، آنها را از رژیم غذایی خود حذف كنند. به این مرحله "منع آگاهانه" گفته می ‌شود. نتیجه از این قرار بود كه در مردان نقاط فعال مغز تقریبا به همان اندازه دفعه اول فعال شدند. 
ولی در زنان، با وجود این كه اظهار داشتند اشتهایی برای خوردن ندارند، تحریك نواحی مغزی بیشتر شد و این نشان داد، در زمانی كه لازم است افراد از رژیم خاصی برای حفظ سلامت خود، پیروی كنند، بر خلاف تصورات قبلی، زنان رغبت بیشتری به خوردن غذاهای ممنوعه، نشان می‌ دهند. 
حال این سئوال مطرح شده که آیا این تفاوت بین زنان و مردان، می ‌تواند منبع هورمونی داشته باشد؟ این پرسشی است كه محققان در آینده به آن پاسخ خواهند داد.
پاسخ
 تشکر شده توسط: saeed
#10
آیا سرکه سیب واقعاً لاغر می کند؟


[تصویر: 129186152381291543012817315725418441220115181.jpg]
سرکه سیب هنوز هم یکی از آن موادی است که مردم به مصرف آن برای کاهش وزن، تمایل نشان می دهد. 
ارتباط بین سرکه ی سیب و لاغری مطلب جدیدی نیست. اولین مطلبی که راجع به تاثیر سرکه سیب در کاهش وزن به چاپ رسید مربوط به سال 1958 در کتاب (Folk Medicine) بود که توسط جارویس Jarvis نوشته شد. اما مشکل این است که مطالعات نشان داده اند سرکه سیب موجب کاهش وزن نمی شود! 
دلایل کاهش وزن با سرکه سیب

آن چه در این کتاب ها برای کاهش وزن توصیه می شود، استفاده از سرکه سیب به میزان دو قاشق غذاخوری قبل از هر وعده غذایی است. 
آنها معتقدند با مصرف سرکه سیب که مزه خیلی جالبی ندارد ممکن است که فرد غذای کمتری بخورد. یا به عبارت دیگر، سرکه سیب ممکن است موجب کاهش اشتها در فرد شود.
[تصویر: 9918221081351902318189191160123167222254158.jpg]
از طرفی برای مقابله با مزه ی نسبتاً تند و نامطبوع سرکه سیب، برخی شرکت ها آن را به شکل قرص درآورده اند و می فروشند. با این حساب اگر مزه ی نامطبوع و تند سرکه سیب باعث کم خوردن غذا و به دنبال آن کاهش وزن می شود، ولی به شکل قرص درآوردنِ آن، این مزه را از بین می برد. از بین بردن مزه یعنی اینکه آن چه موجب کم شدن اشتها می شود، مزه سرکه سیب نیست.
در همین کتاب ذکر شده است که مصرف منظم سرکه سیب موجب سوختن چربی با سرعتی بیش از ذخیره آن می شود. 
ادعای دیگر این است که پکتین موجود در سرکه با کلسترول خون ترکیب شده و آن را از بدن خارج می سازد. 
به هر حال همه این ها در حد حدس و گمان باقی مانده است، اما واقعیت این است که سرکه سیب موجب کاهش وزن نمی شود. 
تنها مورد گزارش شده برای کاهش وزن با مصرف سرکه در سال 2006 بود که نشان داد افرادی که همراه با نان دریافتی شان سرکه سیب می خوردند، احساس سیری بیشتری نسبت به آنهایی داشتند که نان را خالی می خوردند. ولی این مطالعه ارزش علمی نداشت؛ چرا که: 
1- افراد شرکت کننده کسانی بودند که اعتقاد خیلی زیادی به کاهش وزن در اثر مصرف سرکه داشتند.
2- تنها 12 نفر در این مطالعه شرکت داشتند و کاهش وزن آن ها در حدود یک کیلو در یک ماه بوده است.
فواید سرکه سیب

[تصویر: 6229781281162108214861132244339314965147.jpg]
اما به هر حال، مزیت سرکه سیب این است که اثرات جانبی داروهای کاهش وزن را ندارد و به همین دلیل برخی به آن پناه می برند. 
سرکه سیب موجب تحریک سیستم اعصاب مرکزی نمی شود، بنابراین خطراتی که قرص های لاغری دارای کافئین و افدرین برای بدن ایجاد می کنند را ندارد.
سرکه سیب همچنین دارای ویتامین ها و املاحی است که برای بدن مفیدند، حتی اگر موجب کاهش وزن نشود. 
به شما توصیه می کنم به جای سس های چرب (مثل سس مایونز) از این سرکه در تهیه سالاد استفاده کنید تا هم از کالری کمتر آن نسبت به سس ها و هم از ویتامین ها و املاح آن بهره ببرید. 
نکاتی در رابطه با مصرف سرکه سیب

* هیچ مدرک مستندی از تاثیر سرکه سیب در کاهش وزن وجود ندارد.
* ممکن است با مصرف برخی داروها مانند دیوروتیک ها، ملین ها، داروهای قلبی و دیابتی (زیرا سرکه سیب کروم دارد و ممکن است سطح انسولین را تغییر دهد) تداخل نماید. 
در مصرف سرکه سیب زیاده روی نکنید

* مصرف زیاد و طولانی مدت آن ممکن است در برخی افراد موجب ناراحتی و زخم مری و معده شود.
* مصرف زیاد آن ممکن است به مینای دندان و دیگر بافت های دهان و گلو آسیب برساند.
* مصرف طولانی مدت آن موجب پوکی استخوان و کاهش پتاسیم می شود.
شیوه ی صحیح لاغر شدن

[تصویر: 2812615017524747198209732241491581975255147.jpg]
برخی افراد همیشه به دنبال دارو یا رژیم های لاغری هستند که معجزه کنند و نتایج عجیب و غریب و خیلی فوری نشان دهند؛ مثلا طی یک ماه، 10 کیلو لاغر شوند. 
با این که تحقیقات زیادی نشان داده اند که فقط یک رژیم لاغری معقول به همراه ورزش و فعالیت بدنی مناسب می تواند موجب کاهش وزن سالم و متناسب شود، با این حال کاهش وزن فوری در اثر مصرف موادی چون سرکه سیب برای برخی افراد جذاب است. 
افراد چاق باید از این ادعاهای دروغین و مصرف مواد غیرموثر و حتی گاهی مضر پرهیز کنند.
برای لاغر شدن، نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

* نباید رژیم هایی را که بر پایه ی مواد غذایی مغذی نیست، امتحان کنید.(مانند رژیم آب یا رژیم سرکه سیب)
* نباید رژیم هایی که ادعاهای عجیب و غریب در آن مطرح می شود را امتحان کنید. 
* نباید رژیم هایی که فقط یک نوع غذا در آن به کار رفته است را اجرا کنید، مانند رژیم پروتئین، رژیم بستنی و ... .
* همچنین از رژیم هایی که پول زیادی به صورت پیش پرداخت می گیرند، پرهیز نمایید.
در واقع، موادی چون سرکه سیب، ما را از حقیقت چگونگی کاهش وزن دور می کنند. 

این بررسی مانند تحقیقات دیگر به ما ثابت می کند که مطمئن ترین، بهترین و نزدیک ترین راه برای کاهش وزن، اجرای یک رژیم غذایی متعادل به همراه فعالیت بدنی مناسب است. این روش، یک راه عجیب و غریب برای درمان چاقی نیست، بلکه راهی برای کاهش تدریجی وزن و داشتن یک تغذیه ی سالم و یک روش زندگی سالم است.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان