روشهای چربی سوزی سریع

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روشهای چربی سوزی سریع
#1
مرحله ی اول، حول محور ریاضیاتی ساده می چرخد:شما باید کالری کمتری از آنچه بدنتان با آن خو گرفته مصرف کنید، تا بدنتان چربی اش را از دست بدهد. هنگامی که کاهش مصرف کالری رخ دهد، بدن شما به سراغ چربی ها می رود تا این اختلاف رخ داده در کمبود انرژی را جبران کند. و بدین ترتیب، به تدریج لاغر می شوید.

چربی سوزی کل بدن
همچنین بخوانید : بهترین روش های لاغری شکم
برای چربی سوزی باید میزان دریافت کالری را کاهش دهید

بقیه ی قوانین به کنار، این یک قانون، در رأس لیست ما قرار دارد، مهم هم نیست چه نوع رژیمی می گیرید.

این کار را بکنید:اغلب افرادی که عموما فعالند و مرتبا تمرین می کنند، به ازای هر یک کیلو از وزن بدنشان تقریبا 36 کالری یا بیشتر در طول روز می سوزانند. بر طبق این فرض، شخصی که 100 کیلو باشد، حدود 3600 کالری در روز مصرف می کند.

حالا برای اینکه چربی بدنتان بسوزد، باید مصرف کالری تان را به حدود 28 تا 32 کالری به ازای هر کیلو از وزن بدنتان، در روزهایی که تمرین می کنید تقلیل دهید. و در روزهایی که تمرین ندارید، تا 24 کالری به ازای هر کیلو از وزن بدنتان، مصرف کالری تان را بکاهید، یعنی 2400 کالری برای یک شخص 100 کیلویی.

دوست دارید بدانید راحت ترین راه برای کاهش کالری چیست؟ چربی های اضافه ی برنامه ی غذایی تان را قطع کنید، مثل کره، روغن، سس سالاد و چیزهای این چنینی. پوست مرغ را جدا کنید، بجای تخم مرغ کامل، سفیده اش را بخورید، و از محصولات لبنی چرب بپرهیزید. البته چربی سالم را در برنامه ی غذایی تان حفظ کنید، مثل ماهی سالمون، انواع آجیل، کره ی بادام زمینی و آووکادو.

کربوهیدرات ها را بکاهید

در عین اینکه کنترل کالری، یک باید است، کنترل هورمونی هم تقریبا مهم است! همراه با کالری ها، هورمون ها هم نقش تعیین کننده ای در چربی سوزی دارند. هورمون های ذخیره کننده ی چربی را متوقف کنید، آنگاه می توانید توقع داشته باشید مقدار قابل توجهی از چربی بدنتان آب شود.

ایده آل ترین راه برای کنترل این هورمون ها، این است که مصرف کربوهیدرات را تحت نظر بگیرید. چرا که کربوها محرک انسولین هستند، هورمونی که مانع از شکست چربی شده و هدایت کننده ی ذخیره ی چربی در بدن است. پس کربوهیدرات کمتری بخورید تا سطح انسولینتان متعادل بماند و تلاشتان، به چربی سوزی ختم شود.

البته تمام کربوهیدرات ها یکسان نیستند. بطور خلاصه، کربوهای سریع هضم، قابلیت ترشح انفجاری انسولین داشته، که نتیجتا پتانسیل تبدیل شدن به چربی بیشتری هم دارند. این کربوهیدرات ها شامل نان سفید، بعضی از کورن فلکس ها، انواع شیرینی، برنج سفید و سیب زمینی هستند.

در مقابل، کربوهیدرات های دیر هضم (که در نان جو، سیب زمینی شیرین و بنشن جات یافت می شوند) باعث افزایش آن چنانی انسولین نخواهند شد. بنابراین باید بخش اعظم کربوهیدرات های مصرفی تان را از انواع دیر هضم انتخاب کنید.

این کار را انجام دهید:آنچه که بدیهی است، این است که باید کربوهیدرات هایتان را نصف کنید. اگر تمایل دارید تا برای صبحانه یک پیراشکی بزرگ بخورید، فقط نصفش را بخورید و بقیه اش را برای فردا نگه دارید؛ یا اینکه یک پیراشکی کوچک بخورید. اگر معمولا برای شام 2 بشقاب ماکارونی می خورده اید، حالا یک بشقاب بخورید. به مرور زمان خودتان تاثیر کنترل انسولین را حس خواهید کرد.

برای انتخاب نوع کربوهیدرات، پیراشکی ای که در بالا گفته شد باید 100٪ از گندم کامل تهیه شده باشد، نه از آرد سفید. در تمام طول روز، همیشه سعی کنید نسبت به غذاهای فراوری شده، به سراغ آنهایی بروید که بصورت کامل و پردازش نشده تولید شده اند.

تنها زمان استثنا، بعد از ورزش است که احتیاج به یک کربوهیدرات سریع هضم دارید، تا در سریع ترین زمان، انسولین ترشح شده و ذخایر گلیکوژن عضلاتتان دوباره پر شوند. میزان کربوهیدرات مصرفی تان در طول روز را کمتر از 1 گرم به ازای هر کیلو از وزن بدنتان نگه دارید.

اهمیت پروتئین

آیا 1 کالری، واقعا 1 کالری است؟ نه همیشه! کالری های مختلف می توانند به روش های مختلف بر بدن شما تاثیر بگذارند و نتایج مختلفی هم داشته باشند. بعنوان مثال، چربی ها خیلی چاق کننده تر از پروتئین ها یا کربوهیدرات ها هستند، چرا که خیلی کمتر برای ساخت و ساز در بدن شما استفاده می شوند.

همانطور که می دانید، کربوهیدرات ها هم پتانسیل این را دارند که شما را چاق کنند، اما این را هم در نظر بگیرید که کربوها سوخت مورد نیاز تمرینات شما را تامین می کنند. و پروتئین ها هم، عضله می سازند. اما چربی ها بدرد هیچ کدام از این دو کار نمی خورند. ولیکن مصرف مقدار معتدلی چربی باعث خواهد شد تا جذب ویتامین بهتری داشته باشید و به ساخت هورمون ها نیز کمک می شود.

اما اگر تصمیم دارید لاغر کنید، باید مقدار مصرف چربی تان را کاهش دهید. از سوی دیگر، پروتئین نه تنها به عضلاتتان می افزاید، (که نتیجتا باعث افزایش سوخت و سازتان خواهد شد) بلکه مستقیما نیز می تواند سوخت و سازتان را افزایش دهد.

چربی سوزی کل بدن
مصرف پروتئین به روند چربی سوزی سرعت میبخشد


بدن برای پردازش و هضم پروتئین، بیشتر از کربوهیدرات و چربی انرژی مصرف می کند، که به آن اثر گرمایی غذا اطلاق می شود. بهمین دلیل، رژیم های پر پروتئین، نسبت به رژیم های کم پروتئین باعث چربی سوزی بیشتری می شوند، حتی اگر هر دو رژیم یک میزان کالری به شما برسانند.

این کار را انجام دهید:به ازای 1 کیلو از وزن بدنتان نیم گرم پروتئین در روز مصرف کنید. منابع اصلی پروتئین برای شما گوشت کم چرب (مرغ، استیک، ماهی و…)، سفیده ی تخم مرغ (زرده تخم مرغ حاوی چربی است، بنابراین وقتی در حال کاهش وزن هستید زرده را اکثرا کنار بزنید)، پودرهای پروتئینی (پروتئین وی یا کازئین)، و پنیر کم چرب است. چربی ها را هم به 20 تا 30٪ کالری مورد نیاز روزانه تان محدود نمایید.

هیچوقت کربوهیدرات ها را به تنهایی نخورید

هنگامی که تصمیم دارید تا چربی های اضافه ی بدنتان را آب کنید، کنترل انسولین، یک باید است. اینکه چه مقدار انسولین ترشح می شود، مستقیما ارتباطی به این ندارد که چقدر کربوهیدرات می خورید، اما به اینکه آن کربوهیدرات ها چقدر سریع هضم شوند، چرا!

کربوهیدرات های پردازش شده، به سرعت هضم می شوند و به اندازه ی قابل توجهی سطح انسولین را افزایش می دهند؛ شرایطی که باید از آن دوری کنید. اما اگر به ناچار یک کاسه کرن فلکس خوردید (که معمولا سریع هضم است)، هنوز هم می توانید کاری کنید که هضم آنها را آرام تر کنید! بنابراین باعث خواهید شد تا انسولین کمتری ترشح شود و نتیجتا بر توانایی چربی سوزی شما تاثیر منفی نگذارد.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان