تفاوت مهم بین چربی سفید و قهوه ای

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفاوت مهم بین چربی سفید و قهوه ای
#1
تفاوت مهم بین چربی سفید و قهوه ای

[تصویر:  gal213.jpg&436358007]
با تغییر چربی ناسالم سفید به چربی قهوه ای ، کالری بیشتری از دست داده و از میزانبافت چربی بدنتان بکاهید.
دانشمندان پس از چندین سال تحقیق و بررسی به این موضوع دست یافته اند که کالریناشی از ذخایر چربی قهوه ای با سهولت بیشتری نسبت به چربی سفید برای تولیدانرژی سوخته می شوند و نکته جالب تر این است که بافت چربی قهوه ای با سرعتبالاتری « کالری » را در قیاس با چربی سفید می سوزاند؛ چرا که این نوع چربی توسط میتوکندری ( کوره سلول ) احاطه شده است.
چربی قهوه ای تقریباً به سرعت تمرینات کار با وزنۀ سبک ، می تواند کالری بسوزاند و ازطرفی دیگر مکانیسم و عملکرد چربی قهوه ای به گونه ای است که باعث تلف شدنکالری ها می شود. بنابراین میتوکندری سرعت سوختن کالری را ( هم چربی و هم گلوکز ) زمانی که سلول پر از ATP است کاهش نمی دهد.
تحقیقات اخیر دانشمندان ثابت نموده که این نوع چربی –یعنی چربی قهوه ای- فقط دربدن افراد بالغ یافت می شود. آنان اظهار می دارند که با اعمال تغییراتی در نحوه زندگیو عادات فردی ، می توان فعالیت چربی قهوه ای را افزایش داد.
در ادامه شاهد 5 روش بسیار مؤثر و علمی در جهت افزایش میزان بافت چربی قهوه ایبرای سوزاندن کالری بیشتر خواهید بود.
1. هیچ وقت خودتان را گرسنه نگه نداشته و همچنین در یک وعده غذایی ، بیش از حد شکم خود را پر نکنید.
زمانی که در یک وعده غذایی ، به حد کافی و مناسب سیر شدیم باید وجود این موضوعرا به نورون های عصبی تنظیم گرسنگی در مغز ارتباط دهیم. البته این نورون های عصبی وظیفه دیگری نیز می توانند داشته باشند. محققین در مدرسه پزشکی یال نشان دادهاند که این نورون ها و یا یاخته های عصبی در موش ها چربی را به نوع قهوه ای تبدیلمی کند.
مطالعات چاپ شده در ژورنال Cell نیز حاکی از آن است که مصرف کالری –در حد بسیار پایین- از تبدیل چربی سفید به چربی قهوه ای تا حدی جلوگیری می کند در صورتی که اگر دریافت کالری به میزان متعادلی باشد که فرد احساس گرسنگی و یا سیری بیش ازحد نکند ، فعالیت این نورون های عصبی تحریک شده و تبدیل چربی سفید به چربیقهوه ای اتفاق خواهد افتاد.
آزمایشات دیگری همچنین نشان داده همان طور که گرسنگی کشیدن می تواند برایبدن مضر باشد ، بیش از اندازه شکم را پر کردن نیز سلامتی عمومی را به مخاطره می اندازد. زیاده روی در وعده های غذایی نه تنها باعث افزایش بافت چربی سفید می شود ، بلکه توانایی چربی قهوه ای را در سوزاندن کالری مازاد به مخاطره می اندازد.
 
2. سیب بخورید.
تحقیقات انجام شده در دانشگاه IOWA ثابت نموده ، اسیدی به نام اورسولیک که درپوست سیب یافت شده و باعث درخشندگی آن می شود میزان چربی قهوه ای درموش ها را حتی با وجود رژیم غذایی پرچرب تقویت نموده است.
 
3. ورزش کنید.
مطالعات چاپ شده در یک ژورنال نیز حاکی از این موضوع است که فعالیت بدنی که باشدت قابل قبول انجام شود باعث ترشح آنزیمی به نام ایریسین شده و وجود این امر ، زمینه تبدیل سلول های سفید چربی را به چربی قهوه ای فراهم می کند. همچنین درنشست سالیانه دیابت در آمریکا محققین موضوعی را مطرح نمودند مبنی بر این کهورزش کردن توانایی قابل قبولی در تحریک چربی های قهوه ای بدن مردان خواهد داشت.
 
4. درجه حرارت بدن خود را پایین نگه دارید.
[align=justify][font=Tahoma][size=large]مطالعات و بررسی های [size=large]چاپ شده در [url=http://nightseeker.miyanali.com/199/%DB%8C%DA%A9_%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87_%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87_%DB%8C_%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%D8%B3%D8%AD%D8%B1%DB%8C_%D9%88_%D8%A7%D9%81%D8%B7%D8%A7%D8%B1]یک[
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان