تاثیر کراتین در ضد افسردگی

امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاثیر کراتین در ضد افسردگی
#1
[تصویر:  03014808915686881104.jpg]
در دنیای مکمل های ورزشی ، کراتین جایگاه های مختلفی را تجربه کرده ! مکملی که زمانی مورد شک و تردید زیادی بود و خصوصیات منفی بسیاری به آن نسبت داده می شد ولی پس از آن دوره در طی تحقیقات متعددی مشخص شد که نه تنها در دز های معقول و منطقی بی خطر است ،بلکه مزایای فراوانی درجهت افزایش کارایی ورزشی دارد. 

از ارتقاء ریکاوری گرفته تا رشد بهتر و سریع تری عضلات و افزایش قدرت که همه خصوصیات طی تحقیقات متعددی مورد تایید واقه شده.

همچنین در سال های اخیر کراتین به واسطه فوایدی که در زمینه سلامتی نشان داده ،تعجب بسیاری را برانگیخته است.جدیدترین آن بر می گردد به اثرات مثبت آن بر کاهش افسردگی. 
طی تحقیقی مشخص شد زنانی که برای درمان افسردگی از داروهای ضد افسردگی و کراتین استفاده کردند ،با سرعت بیشتری به درمان پاسخ دادند و دو برابر موفقیت بیشتری در درمان آنها مشاهده شد نسبت به افرادیکه تنها از دارو های ضد افسردگی استفاده کرده بودند.

یکی از دلایلش می تواند به واسطه این مسئله باشد که کراتین جزئی مهم در چرخه ATP (آدنوزین تری فسفات)بشمار می آید که انرژی را در بدن هدایت می کند.بدنسازیانی که بطور منظم از کراتین استفاده می کنند شاید به نوعی شاهد آثاری باشند مشابه وقتی که به باشگاه می روند.در واقع احتمال زیادی وجود دارد که به واسطه مصرف کراتین احساس کنید انرژی بیشتری دارید و شاداب تر و سر حال تر هستید و این می تواند به تمرین بهتری در باشگاه منجر شود.همین اثر انرژی زایی کراتین میتواند در مغز دلیل اثر مثبت کراتین در کاهش افسردگی باشد.

برای کسب بهترین نتایج از مکمل کراتین ، یک دز ۳تا ۵ گرم قبل از تمرین میل کنید و دز دیگر پس از تمرین و در مجموع ۱۰ گرم در روز.همچنین می توانید در روز های غیر تمرین هم یک دز دریافت کنید برای اینکه سطح انرژی و ATP را تقویت کنید.


منبع: مجله MuscleMag
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان